Accordions

Responsive Accordions for organizing any content into expandable sections.

Next element: Add to Cart Button

Informacja o szczególnych cechach obuwia skórzanego

 1. Skóra jest materiałem naturalnym. Jej cechą jest niejednolita struktura, co może ujawniać się w postaci różnic w odcieniu lub uziarnieniu lica. Niewielkie jarzma i użytkowania również nie są wadą, lecz cechą naturalną skóry.
 2. Obuwie skórzane zapewnia najwyższy komfort użytkowania ze względu na właściwości higieniczne skóry naturalnej oraz doskonałe dopasowanie do stopy.
 3. Obuwie skórzane, zwłaszcza wykonane z delikatnych skór w jasnych kolorach jest podatne na zabrudzenia, zaplamienia i otarcia mechaniczne.
 4. Obuwie skórzane, zarówno szyte ręcznie, jak i maszynowo, nie jest odporne na przemakanie. Aby uniknąć powstawania widocznych zacieków i plam, a nawet nieodwracalnego zniszczenia, należy obuwie impregnować i konserwować przeznaczonymi do tego celu preparatami, a przede wszystkim nie dopuścić do jego przemoczenia.
 5. Podszewki wykonane ze skór naturalnych barwionych mogą pod wpływem tarcia i wilgoci nieznacznie farbować.

Podstawowe zasady użytkowania obuwia

 1. Obuwie powinno być użytkowane zgodnie z przeznaczeniem.
 2. Należy podczas zakupu odpowiednio dopasować obuwie do stopy zarówno pod względem długości, jak i tęgości. Od tego zależy wygoda i komfort użytkowania oraz jego trwałość.
 3. Obuwie należy użytkować całkowicie zasznurowane, aby zminimalizować możliwość przemieszczania się stopy podczas chodzenia, co pozwoli uniknąć przedwczesnego zużycia wnętrza (przetarcia podszewki).
 4. Obuwie należy wkładać i zdejmować zawsze rozsznurowane. Zalecane jest używanie łyżki do butów w celu niedopuszczenia do deformacji pięt.
 5. Zaleca się noszenie obuwia na zmianę z inną parą, co pozwoli na unikniecie przedwczesnego i nadmiernego wyeksploatowania i jego dłuższe użytkowanie.
 6. W celu utrzymania właściwego kształtu obuwia zalecane jest używanie w trakcie przechowywania prawideł w odpowiednim rozmiarze.
 7. Obuwie skórzane wymaga szczególnej dbałości oraz starannej i systematycznej konserwacji ogólnie dostępnymi środkami przeznaczonymi do konkretnych rodzajów skóry.
 8. Przed pierwszym użyciem obuwie skórzane należy zaimpregnować, a w trakcie użytkowania powtarzać tę czynność w zależności od potrzeb. Zabieg ten zminimalizuje ryzyko przemoczenia.
 9. Należy unikać przemoczenia obuwia, a jeśli to nastąpi, suszyć powoli w przewiewnym miejscu w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła (piecyk, kaloryfer itp.). Po całkowitym wyschnięciu należy obuwie zakonserwować środkami przeznaczonymi do konkretnego rodzaju skóry.
 10. Niedopuszczalne jest pranie obuwia. Głębokie przemoczenie, detergenty i wysoka temperatura powodują wypłukanie ze skóry zawartych w niej naturalnych tłuszczów, co powoduje utratę elastyczności i zwiększa podatność na pękanie oraz osłabia połączenia elementów obuwia.
 11. Należy unikać nadmiernego ścierania spodów, zwłaszcza skórzanych. W tym celu należy podzelować obuwie oraz wymieniać okresowo wierzchniki obcasów (należy to do obowiązków użytkownika).

Konserwacja obuwia

Niedopuszczalne jest czyszczenie obuwia przy użyciu rozpuszczalników organicznych, które powodują uszkodzenia materiałów wierzchnich oraz spadów.

 1. Wierzchy wykonane ze skór licowych:
  • zabrudzenia usunąć zwilżoną w czystej wodzie gąbką lub miękką tkaniną;
  • zacieki od wody usunąć wilgotną gąbką lub miękką tkaniną, nie dopuszczając do powstania w trakcie suszenia wyraźnej granicy na styku skóry suchej i przemoczonej;
  • obuwie pozostawić w temperaturze pokojowej do całkowitego wyschnięcia (w przypadku głębokiego przemoczenia zaleca się wypchanie wnętrza papierem);
  • na oczyszczone i wysuszone obuwie nanieść niewielką ilość środka konserwującego (pasta, krem, wosk) w kolorze skóry lub bezbarwnego w przypadku szwów kontrastowych;
  • po wyschnięciu należny wypolerować szczotką z miękkim włosiem lub miękka tkaniną;
  • do codziennej pielęgnacji nie zaleca się stosowania środków samonabłyszczających;
  • przed nałożeniem środka konserwującego należy usunąć poprzednio naniesioną warstwę;
 2. Wierzchy wykonane z nubuku, weluru, dwoiny:
  • zabrudzenia usunąć specjalną szczoteczką, lekko wilgotną gąbką lub tkaniną;
  • obuwie pozostawić w temperaturze pokojowej do całkowitego wyschnięcia;
  • w celu ożywienia koloru oraz zabezpieczenia obuwia przed przemakaniem, co pewien czas nanosić specjalnie przeznaczone fo tego rodzaju skór środki w aerozolu;
  • nie należy stosować past i kremów.
 3. Spody:
  • kauczuk termoplastyczny: zabrudzenia usunąć zwilżoną szczoteczką lub tkaniną;
  • skóra: unikać przemoczenia; zabrudzenia usunąć zwilżoną szczoteczką lub tkaniną, a po całkowitym wysuszeniu na obrzeże podeszwy i obcasa nanieść bezbarwną pastę do obuwia i wypolerować.

Informacje dotyczące reklamacji

Sprzedawca odpowiada za wadliwy towar przez dwa lata od jego wydania. Reklamacje dotyczące wadliwych produktów podlegają przepisom zawartym w Ustawie z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta oraz przepisom Kodeksu cywilnego (Dz.U. 1964 r, Nr 16, poz. 93 ze zmianami). Miejscem właściwym do zgłoszenia reklamacji jest miejsce zakupu towaru. Reklamacje przyjmowane są na podstawie dowodu zakupu. Reklamowane obuwie powinno spełniać podstawowe wymogi higieniczne (czyste, wysuszone). Reklamacji podlegają wyłącznie fizyczne wady ukryte ujawnione w obuwiu niewyeksploatowanym. Procesowi reklamacji nie podlegają:

 • wady jawne widoczne w momencie zakupu,
 • uszkodzenia mechaniczne nabyte w trakcie eksploatacji z winy użytkownika (otarcia, zarysowania, itp.)
 • uszkodzenia powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania i konserwacji (zacieki, odbarwienia, kruszenie pasty, itp.),
 • uszkodzenia wynikające ze złego dopasowania obuwia do stopy,
 • wygoda i komfort użytkowania,
 • przemakanie obuwia skórzanego,
 • naturalne właściwości skór, tzn. nieznaczne różnice w strukturze, kolorze, powstające w trakcie użytkowania zmarszczenia i załamania oraz nieznaczne barwienie skór (podszewek) pod wpływem wilgoci i tarcia,
 • starcie wierzchników obcasów,
 • naturalne zużycie obuwia.

W sprawach spornych konsument może zwrócić się do Federacji Konsumentów, Rzecznika Praw Konsumenta lub Sądu Powszechnego.